All-Saginaw Valley League

Carman-Ainsworth’s Jayden Nunn made the All-SVL first team as a sophomore guard. Photo by Joe Oster

Carman-Ainsworth’s Jayden Nunn made the All-SVL first team as a sophomore guard. Photo by Joe Oster

BOYS’ BASKETBALL

FIRST TEAM

Michael Fletcher, 12, Carman- Ainsworth

Jayden Nunn, 10, Carman- Ainsworth

Ty Rodgers, 9, Grand Blanc

Kevin Rice, 11, Grand Blanc

Caleb Albrecht, 12, Lapeer

Brendan Sullivan, 10, Davison

Cade Coleman, 12, Davison

Owen Lobsinger, 10, Flint Powers

SECOND TEAM

Donnaal Conway, 12, Carman- Ainsworth

Dustin Fletcher, 11, Carman- Ainsworth

Mark Miller, 11, Grand Blanc

Cedric Givens, 12, Grand Blanc

Carson Butterfield, 12, Lapeer

Cam Baker, 10, Davison

Luke Phillpotts, 11, Flint Powers

DeAndre Deleon 10, Flint

HONORABLE MENTION

Dukarri Williams, 12, Carman- Ainsworth

Michael McCarty, 11, Davison

Brian Brown, 11, Lapeer

Noah Baylis, 11, Flint Powers

Zameer Wallace, 10, Flint

Dana Holmes, 10, Flint

MVP

Michael Fletcher, Carman-Ainsworth

COACH OF THE YEAR

Jay Witham, Carman-Ainsworth

GIRLS’ BASKETBALL

FIRST TEAM

Destiny Strother, Carman-Ainsworth

Aaliyah McQueen, Carman- Ainsworth

Chenelle King, Carman-Ainsworth

Hannah Erla, Lapeer

Katherine Mansour, Grand Blanc

Chelsea Oryszczak, Davison

Jasia Caldwell, Carman-Ainsworth

Olivia Norman, Lapeer

SECOND TEAM

Sasha Greene, Grand Blanc

Anna Tomczak, Davison

McKenna Friedt, Flint Powers

Devin Davidson, Flint Powers

Arie Lewis, Carman-Ainsworth

Mya Williams, Grand Blanc

Taylor Thompson, Grand Blanc

HONORABLE MENTION

Ellie Timmons, Davison

Areyana Harrison, Carman- Ainsworth

Madeline Bade, Flint Powers

Madison Hall, Flint Powers

Zada Lacy, Grand Blanc

Jazziah Walker, Grand Blanc

Comari Hawkins, Grand Blanc

MVP

Destiny Strother, Carman-Ainsworth

COACH OF THE YEAR

Lance Belill, Carman-Ainsworth

HOCKEY

FIRST TEAM

Gage Thrall, 12, Davison

Dylan McMullen, 11, Davison

Allen Hughson, 12, Davison

Joey Johnson, 12, Midland Dow

Luke Blasy, 11, Midland Dow

Shane Astrike, 12, Midland Dow

Brady Rappuhn, 11, Saginaw Heritage

Parker Severson, 12, Saginaw Heritage

Jack Jesko, 12, Saginaw Heritage

David Helpap, 12, Saginaw Heritage

Andrew Hovey, 11, Mt. Pleasant

Luke Evo, 12, Flint Powers

HONORABLE MENTION

Noah Hayward, 12, Bay City

Jeffrey Schmidt, 11, Davison

Luke Pastor, 12, Davison

Sam Palmeter, 12, Davison

Owen Walker, 12, Grand Blanc

Hayden Seguin, 11, Grand Blanc

Hunter Bankstahl, 9, Grand Blanc

Austin Lueter, 11, Midland Dow

Alec Newton, 11, Midland Dow

Edyson Symons, 12, Saginaw Heritage

Jacob Best, 12, Saginaw Heritage

Carson Kwapiszewski, 12, Bay Area

Cole Parks, 12, Bay Area

Taylor White, 10, Bay Area

Michael Reminder, 12, Bay Area

Ben Rogers, 12, Lapeer

Nate Seres, 12, Lapeer

Jacob Sutherby, 11, Lapeer

Nathan Witt, 11, Midland

Ty Pritchett, 11, Midland

Luke Buza, 10, Midland

Travis Grimaldi, 12, Midland

Mason Pinwar, 12, Mt. Pleasant

Jake Higbie, 12, Mt. Pleasant

Ethan Gilbert, 10, Mt. Pleasant

Brent Zloto, 11, Flint Powers

Tyler Lawrence, 10, Flint Powers

Tim Washburn, 11, Flint Powers

Alex Washburn, 10, Flint Powers

Carson Snyder, 12, Flint Powers

MVP(s)

Luke Evo, Flint Powers

Gage Thrall, Davison

COACH OF THE YEAR

JJ Bamberger, Saginaw Heritage

COMPETITIVE CHEER

FIRST TEAM

Alyssa Sornson, Grand Blanc

Rachel Zelley, Grand Blanc

Zyana Cuthpert, Grand Blanc

Lanya Bates, Grand Blanc

Jacquelyn Engel, Grand Blanc

Kalyn Olson, Grand Blanc

Ellie Osterholzer, Davison

Lindsay Shaffer, Davison

Taylor Schumacher, Davison

Becca Roach, Davison

Trinity Thomas, Midland

Chloe Blackmore, Midland

Erin Vokal, Midland

Alexis Pace, Bay City Central

Kylie Vanick, Bay Ciy Central

Teresa Cooper, Mt. Pleasant

SECOND TEAM

McKenzie Hummel, Grand Blanc

Carly Jordan, Grand Blanc

Adrianna Fuller, Grand Blanc

Kayla Fonry, Davison

Madison Strader, Davison

Julia Stimson, Davison

Erica Grenesko, Midland

Kiley Haring, Midland

Amariah Rodriguez, Bay City Central

Julia Schmidt, Bay City Central

Abbie Geiger, Mt. Pleasant

Abbigayle Bartell, Mt. Pleasant

Kivonna Thompson, Carman- Ainsworth

Sydney Walli, Bay City Western

Sydney MacPherson, Lapeer

Alexis Jaggi, Flint Powers

HONORABLE MENTION

Lexis Sekrenes, Grand Blanc

Lanie Fleming, Grand Blanc

Skyler Shaltz, Grand Blanc

Priscilla Cole, Davison

Hannah Walker, Davison

Madison Greene, Midland

Madison Rhead, Midland

Makayla Rodriguez, Midland

Jessica Schaefer, Midland

Sarah Meadow, Mt. Pleasant

Kaylee Warren, Mt. Pleasant

Tacyra Willingham, Carman- Ainsworth

Alyssa Feinauer, Bay City Western

Katie Estrada, Lapeer

Victoria Pyrett, Flint Powers

Latecia Buendia, Saginaw Heritage

SWIM AND DIVE

FIRST TEAM

Harrison Adams, 12, Grand Blanc

Devon Bryant, 12, Grand Blanc

Gage Bunker, 12, Midland Dow

Preston Cartwright, 12, Bay City Western

Collin Che, 11, Midland Dow

Jonah Curtis, 12, Grand Blanc

Zach Fewkes, 12, Midland Dow

Jonah Fleming, 11, Saginaw Heritage

Wyatt Halstead, 12, Grand Blanc

Mason Hardin, 9, Grand Blanc

Gage Kosmanopoulos, 12, Grand Blanc

Joseph Krzciok, 11, Midland Dow

Brendan Ladwein, 10, Midland Dow

Luke Lezotte, 11, Midland Dow

Trevor Post, 10, Bay City John Glenn

Max Schaffer, 11, Grand Blanc

Benjamin Shepard, 12, Bay City Western

Louie Sun, 10, Midland Dow

Mark VanHeel, 11, Midland Dow

Kendrick Villalon, 12, Saginaw Heritage

Jarod Williams, 12, Grand Blanc

SECOND TEAM

Luke Basil, 11, Saginaw Heritage

Braydon Bays, 11, Saginaw Heritage

Reed Bearden, 12, Grand Blanc

Hans Dehn, 11, Midland Dow

Oscar Fischer, 12, Bay City Central

Andrew Gladki, 9, Saginaw Heritage

William Hartman, 9, Davison

Nathan Johnson, 11, Midland Dow

Derek Kreszowski, 12, Saginaw Heritage

Tyler Mather, 12, Grand Blanc

Carson McDaniel, 12, Grand Blanc

Youssef Mohamed, 11, Grand Blanc

Tanner Rychel, 11, Saginaw Heritage

Gavin Swiecicki, 12, Bay City Western

Jacob Telgenhoff, 12, Grand Blanc

Austin Urlaub, 11, Midland Dow

Nikko Villarin, 10, Grand Blanc

Jacob Whitmore, 12, Grand Blanc

Tyler Wright, 12, Grand Blanc

Nicholas Wujciak, 9, Flint Powers

HONORABLE MENTION

Liam Mackie, 10, Grand Blanc

Alexander Barris, 11, Bay City Western

Joey Durbin, 11, Bay City John Glenn

Shaun Walkowiak, 10, Bay City Central

Luke Mehl, 11, Saginaw Heritage

Mitchell McMath, Midland

Davis Purtell, 12, Midland Dow

Kyle Hill, 11, Davison

Dylan Fuchs, 12, Lapeer

Nathan Ratynski, 11, Carman- Ainsworth

Luke Parr, 10, Flint Powers

WRESTLING

Aden Williams, 103, Davison

Sean Spidle, 112, Flint Powers

Steven Garty, 119, Davisson

Andrew Chambal, 125, Davison

Jaron Wilson, 130, Davison

Raymond Cole, 135, Davison

James Johnson, 140, Davison

Nicholas Brown, 145, Mt. Pleasant

Vic Schoenherr, 152, Bay City Western

Brennan Doyle, 160, Bay City Western

Seth Dominguez, 171, Grand Blanc

Cal Stefanko, 189, Davison

Jimmy Colley, 215, Davison

Ben Harris, 285, Bay City Western

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *