BASEBALL
First Team
P – Jordan Patty, Sr., Midland
1B – Jeff Landis, So., Midland
OF – Martin Money, Jr., Midland
AL – Garrett Willis, Jr., Midland
P- Cody Freed, Sr., Bay City Western
AL – Tyler David, Jr., Bay City Western
P – Logan Buckowski, Sr., Mt. Pleasant
IF – Noah Ingram, Sr., Mt. Pleasant
IF – Obie Ricumstrict, Jr., Mt. Pleasant
C – Justin Hughes, Sr., Saginaw Heritage
IF – Spencer Schwellenbach, Jr., Saginaw Heritage
P – Brandon Smith, Sr., Saginaw Heritage
OF – Noah Marcoux, Sr., Saginaw Heritage
OF – Matt Wiskur, Sr., Powers Catholic
INF – Drew Fleming, Jr., Davison
Second Team
IF – Greg Landis, Sr., Midland
AL – Chance Freed, Sr., Midland
C- Nick Dardas, So., Bay City Western
OF – Seth Gower, Jr., Bay City Western
IF – Logan Lacourse, Jr., Bay City Western
OF – Cameron Mitchell, Sr., Mt. Pleasant
1B – Matthew Sulkanen, Sr., Saginaw Heritage
IF – Spencer Lash, Sr., Powers Catholic
OF – Brandon Reese, Sr., Davison
IF – Hayden Jatsczak, Fr., Bay City Central
AL – Syler Manczak, Sr., Bay City Central
IF – Zachary Nelson, Jr., Midland Dow
OF – Connor Moe, Jr., Midland Dow
P – Jacob Stone, So., Midland Dow
Honorable mention: Mt. Pleasant: Zach Colores, Quinn Humphrey; Lapeer: Todd Woloszyk, Owen Ruddock; Powers Catholic: Will Frappier, Cam Conover; Davison: Huntes Addison, Nick Densmore; Bay City Central: Spencer Moultrop, Dylan Beffrey, Garrett Glysz; Carman-Ainsworth: Chase Matusik, Spencer Fiewig; Saginaw Arthur Hill: Antonio Ayala, Carlos Castillo, Sam Lambert; Saginaw Heritage: Adam Coenis; Midland Dow: Shane Juday; Midland: Brendan Doyle
MVP: Jordan Patty, Midland
Coach of the Year: Eric Albright, Midland
GOLF
First Team
Zach Hopkins, Fling Powers Catholic
Blaise Vanivelt, Flint Powers Catholic (MVP)
Drew Gandy, Midland
Ty Vanivelt, Flint Powers Catholic
Dylan Mullaney, Lapeer
Nick Elliot, Bay City Western
Carson Butterfield, Lapeer
Nevada Walters, Midland
Second Team
Eddie Brecht, Lapeer
Ben Franjione, Midland
Sam Spaedt, Saginaw Heritage
Jack Morgan, Midland Dow
Matt Mauretuzzo, Saginaw Heritage
Noah Jones, Lapeer
Joey Johnson, Midland Dow
Kyle Fulton, Davison
Honorable Mention
Kyle Grigg, Bay City Western
Joe Coriasso, Flint Powers Catholic
Erin Friedlein, Mt. Pleasant
Jacob Chapman, Midland
Luke Balmer (No school listed)
Logan Cooper, Lapeer
John Bierjohn (No school listed)
Anthony Zeitler, Midland
Lane Matthias, Davison
Jacob Thick, Davison
Coach of the Year: Bob Beach, Flint Powers Catholic
LACROSSE
BOYS
First Team
JP Pokriefka, Midland
Vicente Lobo, Midland
Jared Zahn, Midland
Quiton Bortel, Midland
Ryan Sistiki, Midland
Zack Talovich, Powers Catholic
Jonathan Jardis, Midland
Kyle McIntyre, Midland
David Keptner, Midland
Kelson Connors, Powers Catholic
Alex Tsiros, Saginaw Heritage
Second Team
Isaac Gleisner, Saginaw Heritage
Travis Fox, Lapeer
Miles Cramer, Powers Catholic
Nathan Greenwood, Saginaw Heritage
Jack Jesko, Saginaw Heritage
Dylan Regling, Lapeer
Colton Brown, Davison
Gage Thrall, Davison
Caleb Holtschlag, Bay City Western
Cooper Johnson, Lapeer
Tyler Weber, Lapeer
Honorable mention: Saginaw Heritage: Nick Ryan, Eddie Symons, Brady Rapphun, Parker Severson; Bay City Western: Thomas Krause, Graham Bailey, Devon Fulco, Kody Herber; Powers Catholic: Fidel Carino, Joshua Warda, Ben Affrica, Hunter Skarzynski; Davison: Kyle Dymowski, Dylan McMullen, Trevor McGowan, Zack Young; Lapeer: Cooper Johnson, Dylan Fletcher
GIRLS
First Team
Alexa Wards, Jr., Midland/Dow
Grace Middleton, Sr., Midland/Dow
Marie Player, Sr., Midland/Dow
Ashley Neunfeldt, Jr., Midland/ Dow
Natalie Ragnone, Jr., Powers Catholic
Grace Andreski, Jr., Powers Catholic
Maddie Mathenia, Jr., Powers Catholic
Tessa Peabody, Sr., Powers Catholic
Morgan Ford, Sr., Saginaw Heritage
Rylee Wobio, So., Saginaw Heritage
Belle Duncan, Jr., Saginaw Heritage
McKenzie Wagner, Sr., Carman/ Davison
Honorable mention: Midland/Dow: Ella Lane; Powers Catholic: Alison Polakowski; Saginaw Heritage: Maya Richardson, Claire Kubacki; Carman/ Davison: Sarah Bradsher, Bre’Lanee Richards, In’Dea Haygood
MVP: Maddie Mathenia, Powers Catholic
Coach of the Year: Karlee Braniff, Powers Catholic
Softball
First Team
Pitcher
Oaklie Mogg, Mt. Pleasant
Myaya Kipfmiller, Midland
Sarah Meyer, Sr., Davison
Brianna Opalewski, So., Lapeer
Catcher
Hannah Carson, Mt. Pleasant
Sam Thick, Sr., Lapeer
First Base
Lindsay Waters, Mt. Pleasant
Infield
Julia Gross, Midland
Tara Gross, Midland
Jillian Elmer Midland
Skyler Coberley, Bay City Central
Katie Sexton, Mt. Pleasant
Outfield
Ellyn Ecker, Mt. Pleasant
Allison Gray, Midland
Rachel Miller, Bay City Western
Second Team
Pitcher
Sydney Spencer, Bay City Central
Jessica Bicknell, Saginaw Heritage
Adaline Ziehmer, Bay City Western
Catcher
Nicole Miller, Midland
Megan Mann, Bay City Western
First Base
Morgan Deckrow, Jr., Davison
McKenna King, Flint Powers
Infield
Miranda Strobl, Sr., Davison
Allison Conway, Mt. Pleasant
Olivia Kowalski, Bay City Western
Breana Nolan, Jr., Lapeer
Briar Kukla, Bay City Central
Outfield
Natalie Ovadek, Flint Powers
Sierra Newcomb, Sr., Davison
Brooklyn Withey, Sr., Lapeer
Honorable Mention
Bay City Central – Maddison Evans, Brenna Legner
Bay City Western – Addison Cooley, Tauri Hintz
Carman-Ainsworth – Jada Black, Jr., Morgan Sherrer Jr.
Davison – Kaitlyn Crannie, Sr.
Midland Dow – Kylee Alexander, Kathryn Altes, Kaitlyn Franks, Krista Moe
Saginaw Heritage – Stacy Cannon, Jenna Emeott, Elizabeth Newcomb-Yi, Kaylee Pierce
Lapeer – Tayor Blaine, Sr., Lexi Fisher, sr.
Midland – Paige Murphy
Mt. Pleasant – Maggie Zurawski
Flint Powers – McKenna Friedt, Carsyn Stevens
League MVP – Hannah Carson, Mt. Pleasant
GIRLS SOCCER
First Team
Rachel Phillpotts, Flint Powers
Rachel Raisins, Flint Powers
Abbey Clothier, Flint Powers
Sophia Bubnar, Flint Powers
Makenzie Rajewski, Midland
Carlee Davis, Midland
Ellie Wardell, Midland
Jessie Brown, Midland
Alyson Schafer, Bay City Western
Claire Stoddard, Sr., Davison
Ashley Rose, Midland Dow
Logan Rosenbrock, Midland Dow
Paige Messick, Midland Dow
Ashleigh Garcia, Sr., Lapeer
Kaelyn Maurer, Mt. Pleasant
Jordyn Millikin, Mt. Pleasant
Second Team
Sydney Willhote, Flint Powers
Sophia Dubiel, Flint Powers
Riley Hazen, Midland
Ally Wentworth, Mt. Pleasant
Julia Pung, Mt. Pleasant
Millie Randall, Mt. Pleasant
Annalise Meilink, Mt. Pleasant
Lindsey Musser, Sr., Davison
Samantha Tracey, Sr., Davison
Megan Groulz, Bay City Central
Isabel Baranski, Bay City Central
McKenna Fluder, Saginaw Heritage
Emma Banning, Saginaw Heritage
Jaisa Caldwell, So., Carman- Ainsworth
Mia Bacigalupo, Bay City Western
Emily Johnson, So., Lapeer
Honorable Mention
Lynnze View, Bay City Central
Kelyn Blenkhorn, Bay City Central
Molly Mantei, Bay City Western
Katelyn Campbell, Bay City Western
Payton Dixon, So., Carman- Ainsworth
Kiera Kuzinski, Fr., Davison
Lily Kelsey, Jr., Davison
Stephanie Ramoie, Jr., Davison
Emma Avery, Midland Dow
Charlotte Pohl, Midland Dow
Lydia Bontrager, Sr., Lapeer
Mackenzie Hirth, Sr., Lapeer
Maya Etienne, Midland
Emma Wolf, Midland
Hunter Cashen, Mt. Pleasant
Mallory Macksood, Flint Powers
Olivia Bennet, Flint Powers
Taylor Swartz, Saginaw Heritage
Maddie Camp, Saginaw Heritage
League MVP – Rachel Phillpotts, Flint Powers
Coach of the Year – Jessyca Mathews, Carman-Ainsworth
TENNIS
First Team
1S – Alise Haddad, Jr., Powers Catholic
2S – Denna Haddad, Fr., Powers Catholic
3S – Neha Iska, Jr., Powers Catholic
1S – Arianna Hohner, Sr., Midland
1S – Jessica Brown, Jr., Midland Dow
3D – Caroline Szabo, Sr., Midland Dow
2S – Sarah Ismail, Jr., Midland Dow
3S – Hadley Camp, Jr., Midland Dow
1D – Kelly Livingston, Jr., Midland Dow
4S- Victoria Leiti, Fr., Midland Dow
1D – Meghan Killmaster, So., Midland Dow
2D – Tatum Matthews, Jr., Midland Dow
Second Team
1S – Katie Speaks, Jr., Carman- Ainsworth
1D– Sarah Adams, Sr., Powers Catholic
2D – Sydney Lawrence, Sr., Powers Catholic
1D – Quinn Lancaster, Fr., Powers Catholic
2D – Lauren Andysiak, Jr., Powers Catholic
1S – Gabrielle Malson, So., Lapeer
2S – Hypatia Swanson, Sr., Midland
2D – Mina Fabiano, So., Midland Dow
3D – Christina VanderKelen, Jr., Midland Dow
4D – Maggie Schiller, Jr., Midland Dow
4D – Reema Patel, So., Midland Dow
1S – Sana Gala, Jr., Mt. Pleasant
1S – Myanna Solgate, Jr., Saginaw
1D – Salina Iqbal, Saginaw Heritage
2D – Sabrina Iqbal, Saginaw Heritage
Honorable mention: Bay City Central: Nikki Hughes; Bay City Western: Sarah Bannister; Davison: Krystan Delay; Saginaw Heritage: Allison Hartwig, Angie Xu
Player of the Year: Jessica Brown, Midland Dow
Coach of the Year: Dannie Jones, Powers Catholic
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.