All-Saginaw Valley League




Ja’kavien Lewis

Ja’kavien Lewis

SWIM AND DIVE

FIRST TEAM
Andew Dwan, 12, Bay City John Glenn
Eric Kayden, 12, Bay City Western
Trevor Purman, 12, Flint Powers
Cooper Prue, 12, Flint Powers
Murphy Prue, 10, Flint Powers
Griffin Seifert, 10, Flint Powers
Travis Ross, 12, Lapeer
Gage Bunker, 11, Midland Dow
Collin Che, 10, Midland Dow
Hans Dehn, 11, Midland Dow
Zach Fewkes, 11, Midland Dow
Nick Konovalenko, 12, Midland Dow
Jacob Krzciok, 12, Midland Dow
Ben Newman, 12, Midland Dow
Grant Ostergaard, 12, Midland Dow
Joey Park, 12, Midland Dow
Jacob Pasek, 12, Midland Dow
Louie Sun, 9, Midland Dow
Zach Rychel, 12, Saginaw Heritage
Kendrick Villalon, 11, Saginaw Heritage
SECOND TEAM
Jared Cichocki, 12, Bay City Central
Chase Derocher, 11, Bay City Central
Jacob Pavlawk, 12, Bay City Central
Joey Durbin, 10, Bay City John Glenn
Alexander Barris, 10, Bay City Western
Preston Cartwright, 11, Bay City Western
Michael Kuehne, 12, Bay City Western
Hunter Higgins, 11, Lapeer
John Hopper, 12, Midland Dow
Joseph Krzciok, 10, Midland Dow
Jacob Telgenhoff, 11, Midland Dow
Austin Urlaub, 10, Midland Dow
Luke Basil, 10, Saginaw Heritage
Noah Fleming, 12, Saginaw Heritage
Jonah Fleming, 10, Saginaw Heritage
Derek Kreszowski, 11, Saginaw Heritage
Mason LeRoux, 12, Saginaw Heritage
Abraham Lopez, 9, Saginaw Heritage
Luke Mehl, 10, Saginaw Heritage
HONORABLE MENTION
Jeffrey Trost, 12, Bay City Central
Trevor Post, 9, bay City John Glenn
Gavin Swiecicki, 11, Bay City Western
Carson Koegel, 12, Carman-Ainsworth
Evan Johns, 12, Davison
Sam Gross, 11, Flint Powers
Kyle Martindale, 12, Lapeer
Davis Purtell, 11, Midland Dow
Lucas Kraenzlein, 12, Midland
Liam Burns, 12, Saginaw Heritage
MVP
Cooper Prue, Flint Powers
COACH OF THE YEAR
Gary Strickler, Midland Dow

Xeryia Tartt

Xeryia Tartt

HOCKEY

FIRST TEAM
Thomas Kayner, 11, Bay City
Tyler David, 12, Bay City
Gage Thrall, 11, Davison
Joey Johnson, 11, Midland Dow
Jeremy Slasor, 12, Midland Dow
Shane Astrike, 11, Midland Dow
Parker Severson, 11, Saginaw Heritage
Brady Rappuhn, 10, Saginaw Heritage
Mathew Babinski, 10, Midland
Luke Evo, 11, Flint Powers
Josh Warda, 12, Flint Powers
Cam Conover, 12, Flint Powers
HONORABLE MENTION

Noah Hayward, 11, Bay City
Dylan McMullen, 10, Davison
Noah Hall, 12, Davison
Allen Hughson, 11, Davison
Jourdan Schmidt, 12, Davison
Tommy Goyette, 12, Davison
Jon Baillargeon, 12, Midland Dow
Brendan Sanders, 12, Midland Dow
Jack Jesko, 11, Saginaw Heritage
David Helpap, 11, Saginaw Heritage
Jacob Best, 11, Saginaw Heritage
Edison Symons, 11, Saginaw Heritage
Taylor White, 9, Bay Area
Cam Floyd, 12, Bay Area
Michael Reminder, 11, Bay Area
Matthew Gross, 12, Midland
Kade Nielson, 11, Midland
Nathan Witt, 10, Midland
Conor Korhonen, 12, Flint Powers
Sam Lechel, 12, Flint Powers
Christian Wentworth, 12, Flint Powers
MVP
Gage Thrall, Davison
COACH OF THE YEAR
Doug Towler, Davison

GIRLS’ BASKETBALL

FIRST TEAM
McKenna Walker, 12, Bay City Western
Sydney Nesbitt, 11, Bay City Western
Destiny Strother, 11, Carman-Ainsworth
Xeryia Tartt, 10, Carman-Ainsworth
Molly Davis, 11, Midland Dow
Moira Joiner, 11, Saginaw Heritage
Shine Strickland-Gills, 11, Saginaw Heritage
Mallory McCartney, 11, Saginaw Heritage
Maddie Barrie, 12, Midland
Hannah Smith, 12, Midland
SECOND TEAM
Charyanna Pershay, 12, Saginaw Arthur Hill
Olivia Willette, 10, Bay City Central
Chenelle King, 10, Carman-Ainsworth
Aaliyah McQueen, 10, Carman-Ainsworth
Maizie Taylor, 11, Midland Dow
Jessica Bicknell, 12, Saginaw Heritage
Madison Camp, 12, Saginaw Heritage
Carly McCrum, 9, Bay City John Glenn
Hannah Erla, 10, Lapeer

Logan Ingram, 11, Mt. Pleasant
HONORABLE MENTION
Catarina Juarez, 9, Saginaw Arthur Hill
Amanda Ward, 12, Saginaw Arthur Hill
Brooke Beyer, 10, Bay City Central
Skylar Coberley, 11, Bay City Central
Makayla Goss, 12, Bay City Western
Jensen Taylor, 11, Bay City Western
Jasia Caldwell, 11, Carman-Ainsworth
Jessiana Aaron, 10, Carman-Ainsworth
Ellie Timmons, 11, Davison
Adrian Gill, 12, Davison
Chelsea Oryszczak, 10, Davison
Enijah Plenard, 9, Flint
Charice Wagner, 11, Flint
Destiny Boyd, 10, Flint
Katelyn Murray, 9, Midland Dow
Jada Garner, 9, Midland Dow
Alyssa Keptner, 10, Midland Dow
Haley Jaster, 10, Midland Dow
Lauren Reed, 10, Midland Dow
Ezra Lomba, 10, Bay City John Glenn
Abi Tarrant, 9, Bay City John Glenn
Laekyn Couture, 11, Bay City John Glenn
Jeni Grinwis, 12, Midland
Jordan Phillips, 10, Midland
Anna Tuck, 9, Midland
Mackenzie Egger, 9, Mt. Pleasant
Carli Taylor, 12, Mt. Pleasant
Satori Griffin, 9, Mt. Pleasant
Anastasia Rousseau, 12, Flint Powers
Maddie Drass, 12, Flint Powers
McKenna Friedt, 11, Flint Powers
Shavonna Barnes, 12, Saginaw
Traviona Babers, 12, Saginaw
Andrea Sanders, 12, Saginaw
MVP
Moira Joiner, Saginaw Heritage
COACH OF THE YEAR
Vonnie DeLong, Saginaw Heritage

BOYS’ BASKETBALL

FIRST TEAM
Reggie Williams, 11, Saginaw Arthur Hill
Ja’Kavien Lewis, 12, Carman-Ainsworth
Omari Duncan, 12, Carman-Ainsworth
Mike Fletcher, 11, Carman-Ainsworth

Austin Roland, 12, Davison
Justin McMurren, 12, Saginaw Heritage
Drew Knickerbocker, 12, Lapeer
Mason Wojtusik, 10, Mt. Pleasant
Cameryn Carpenter, 12, Flint Powers
Sir’Real Smith, 10, Saginaw
SECOND TEAM
Elias Ramirez, 11, Bay City Central
Chris Ballard, 12, Carman-Ainsworth
Drew Fleming, 12, Davison
Isaac Moolenaar, 11, Midland Dow
Zac Chichester, 12, Midland Dow
Jacoby McLaurin, 12, Saginaw Heritage
Isaiah Bridges, 11, Midland
Garrett Willis, 12, Midland
Joe Ostrowsky, 10, Mt. Pleasant
Makai Conner, 12, Flint Powers
HONORABLE MENTION
Aaron Collins, 12, Saginaw Arthur Hill
Freddie Johnson, 11, Saginaw Arthur Hill
Burt Brown, 12, Saginaw Arthur Hill
Marcus Marcott, 11, Bay City Central
Hayden Jatczak, 10, Bay City Central
Nolan Zalucha, 12, Bay City Western
Kyle Kieser, 9, Bay City Western
Garrett Sheridan, 11, Bay City Western
Dustin Fletcher, 10, Carman-Ainsworth
Jamarreyon Houston, 12, Carman-Ainsworth
Cade Coleman, 11, Davison
Tyreese Watson, 12, Davison
Kelis Watson, 11, Davison
Brendan Sullivan, 9, Davison
Javion Felton, 12, Flint
Jacob Stone, 11, Midland Dow
Ben Zeitler, 12, Midland Dow
Mitchell Hayes, 12, Midland Dow
Brian Booker, 11, Saginaw Heritage
Alex Day, 11, Saginaw Heritage
Luke Telder, 11, Saginaw Heritage
Jobe Long, 10, Bay City John Glenn
Jacob Ricklefs, 11, Bay City John Glenn
Gabe Wallaker, 10, Bay City John Glenn
Carson Butterfield, 11, Lapeer
Tyler Heunemann, 10, Mt. Pleasant
Jackson Ostrowsky, 11, Mt. Pleasant
Elliott Pigee, 12, Flint Powers
James Baber, 10, Saginaw
Damarion Burton, 12, Saginaw

MVP
Ja’Kavien Lewis, Carman-Ainsworth
COACH OF THE YEAR
Jay Witham, Carman-Ainsworth

BOYS’ BOWLING

FIRST TEAM
Chris Clark, Bay City John Glenn
Joshua McClelland, Midland
Branden Kreiner, Davison
Ryan Blanchard, Bay City Western
Desmond Malusi, Bay City Western
Joey Novick, Lapeer
SECOND TEAM
Joshua Hubbard, Davison
Kyle Shorkey, Bay City Western
Joey Wheeler, Carman-Ainsworth
Nathan Miller, Midland
Jacob McClelland, Midland
Brendan Ashley, Davison
HONORABLE MENTION
Dylan Jones, Bay City Central
Brandon Freese, Bay City John Glenn
Jackson Ellis, Bay City Western
Mason Ancira, Carman-Ainsworth
Isaac Dudla, Davison
Mason Luebke, Flint Powers
Brandon Brown, Flint
Nathan Ferrington, Lapeer
Michael McNamara, Midland Dow
Hunter Stilwell, Midland
Nathan Pittman, Mt. Pleasant
Ryan Henne, Saginaw Heritage
MVP
Chris Clark, Bay City John Glenn
COACH OF THE YEAR
John McClelland, Midland

GIRLS’ BOWLING

FIRST TEAM
Bailey Gipson, Davison
Callie Richardson-Fuller, Davison
Ivanna Villarreal, Saginaw Heritage
Logan Switala, Bay City John Glenn
Cecilia Mosqueda, Midland
Chandler Brady, Saginaw Heritage
SECOND TEAM
McKenzie Allen, Bay City Western
Lindsay Gipson, Davison
Abigail Arnes, Davison
Molly Doty, Carman-Ainsworth
Samantha Rochow, Bay City Western
Mikayla Trevino, Saginaw Heritage
HONORABLE MENTION
Tiana Storey, Bay City Central
Madison Jones, Bay City John Glenn
Liana Ranger, Bay City Western
Kennedy Hogan, Carman-Ainsworth
Megan Burda, Davison
Juliann Livingston-Dabb, Flint Powers
Darissa Ward, Flint
Jillian Roush, Lapeer
Rebecca White, Midland Dow
Courtney Rathbun, Midland
Maliyah Carey, Mt. Pleasant
Shayla Owens, Saginaw Heritage
MVP
Bailey Gipson, Davison
COACH OF THE YEAR
Trevor Terrill, Midland

WRESTLING

HONORABLE MENTION
Nathan Peterson, Carman-Ainsworth
Nathan Delong, Carman-Ainsworth
Jacob Yost, Carman-Ainsworth


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *