All-Saginaw Valley League-South




Carman-Ainsworth’s Madison Cox made the First Team All-Saginaw Valley for softball.

Carman-Ainsworth’s Madison Cox made the First Team All-Saginaw Valley for softball.

SOFTBALL

FIRST TEAM

Brianna Haskins, senior, IF, Carman-Ainsworth

Hanna Ruddock, junior, IF, Lapeer

Alexis Fisher, sophomore, IF, Lapeer

Brooke Mullin, senior, IF, Flint Powers

Jessica Smith, senior, OF, Carman- Ainsworth

Emma Somers, senior, OF, Lapeer

Kelsie Swanson, senior, OF, Flint Powers

Madison Cox, junior, P, Carman- Ainsworth

Hunter Conzelmann, senior, P, Lapeer

Samantha Thick, sophomore, C, Lapeer

Marki Ludeman, junior, 1B, Lapeer

Ashley Hresko, senior, AL, Flint Powers

SECOND TEAM

Madison Ramoie, junior, IF, Davison

Evan Vandeputte, sophomore, IF, Davison

Charlotte Blasius-Dahikke, sophomore, IF, Flint Northwestern

Hadlee Robinson, sophomore, IF, Flint Powers

Ashley Earns, senior, OF, Davison

Madison Lester, senior, OF, Davison

Abby Schultz, junior, OF, Flint Powers

Carman-Ainsworth No. 1 Singles player J’lynn Corder made the First Team All-Saginaw Valley.

Carman-Ainsworth No. 1 Singles player J’lynn Corder made the First Team All-Saginaw Valley.

Miranda Strobl, sophomore, P, Davison

Sara Meyer, sophomore, P, Davison

Bailey Stevens, junior, C, Flint Powers

Mal’layka Nichols, sophomore, 1B, Flint Northwestern

Taylor Blaine, sophomore, AL, Lapeer

HONORABLE MENTION

Kristin Hawk, senior, OF, Carman- Ainsworth

Jada Black, freshman, C, Carman- Ainsworth

Sierra Newcomb, sophomore, IF, Davison

Destini Walker, sophomore, IF, Flint Northwestern

Alannah Brown, sophomore, IF, Lapeer

Makala McDaniels, freshman, OF, Carman-Ainsworth

MOST VALUABLE PLAYER

Hunter Conzelmann, Lapeer

COACH OF THE YEAR

Mallory Miller, Lapeer

BASEBALL

FIRST TEAM

Nick Vergos, IF, Flint Powers

Nick Highers, IF, Lapeer

Todd Woloszyk, IF, Lapeer

Spencer Wills, IF, Flint Powers

Matt Wiskur, OF, Flint Powers

Leon Bell, OF, Carman-Ainsworth

Mason Minzey, OF, Davison

Logan Walker, P, Lapeer

Aaron Labrie, P, Lapeer

Josh Ferguson, C, Flint Southwestern

Kyle Combs, 1B, Lapeer

Jawanza Edwards, U, Carman- Ainsworth

SECOND TEAM

John Dipillo, IF, Davison

Austin Yost, IF, Carman-Ainsworth

Corey Gray, IF, Davison

Ryan Macko, IF, Carman-Ainsworth

Kevin Thompson, OF, Lapeer

Alan Paul, OF, Flint Powers

Darren Smartt, OF, Flint Southwestern

Nick Thompson, P, Flint Powers

Austin Jerome, P, Carman- Ainsworth

Justin Simpson, C, Davison

Andy Lendzion, 1B, Flint Powers

Tyler Wills, U, Lapeer

HONORABLE MENTION

Brent Foster, Flint Southwestern

Tyler Robinson, Flint Southwestern

Kyree Wiggens, Flint Southwestern

Christian Sterling, Flint Powers

Peyton Knoll, Flint Powers

Grant Rooker, Davison

Ray Macko, Carman-Ainsworth

Trent Green, Carman-Ainsworth

Joey Walker, Davison

Jeremy Gartee, Davison

Kameron Momany, Davison

MONST VALUABLE PLAYER

Logan Walker, Lapeer

COACH OF THE YEAR

Larry Grumley, Lapeer

TENNIS

FIRST TEAM Kylie Decker, senior, 1S, Davison Kali Holmes, junior, 2S, Davison

J’Lynn Corder, junior, 1S, Carman- Ainsworth

Tamara Bingham, sophomore, 1S, Flint Southwestern

Alise Haddad, freshman, 1S, Flint Powers

Hannah Rahman, junior, 1D, Flint Powers

Madison Macksood, junior, 2S, Flint Powers

Sarah Adams, senior, 3S, Flint Powers

Neha Iska, freshman, 4S, Flint Powers

Andrea Dasky, senior, 2D, Flint Powers

Mattie Milne, junior, 1D, Flint Powers

Blake Clements, senior, 1S, Lapeer

Sara Morris, senior, 2S, Lapeer

Annette Williams, senior, 3S, Lapeer

Alycia Kigar, senior, 4S, Lapeer

HONORABLE MENTION

Katie Vobach, junior, 1D, Davison

Sam Hair, junior, 1D, Davison

Madeline Raspberry, senior, 2D, Davison

Briaunna Hughes, senior, 2S, Carman-Ainsworth

Megan Speaks, junior, 1D, Carman- Ainsworth

Dorothy Dollinger, junior, 1D, Carman-Ainsworth

Kelly Forstek, senior, 2D, Flint Powers

Sophie Charboneau, senior, 3D, Flint Powers

Sydney Lawrence, sophomore, 3D, Flint Powers

Allie Campbell, senior, 1D, Lapeer

Amanda Clor, senior, 1D, Lapeer

PLAYER OF THE YEAR

Alise Haddad, Flint Powers

COACH OF THE YEAR

Dannie Jones, Flint Powers

GOLF

FIRST TEAM
Top Kambark, Midland
Andrew Gandy, Midland
Blaise Vanitvelt, Flint Powers
Matt Knight, Flint Powers
Joe Coriasso, Flint Powers
Ben Roeder, Midland Dow
Jack Pilkington, Mt. Pleasant
Haywood Petty, Carman-Ainsworth
SECOND TEAM
Brandon Kuhn, Saginaw Heritage
Ryan Vincent, Bay City Central
Jason Raske, Davison
Brandon Walker, Davison
Brian Bischer, Bay City Western
Nick Elliott, Bay City Central
Nevada Walters, Midland
Logan Lincoln, Midland
HONORABLE MENTION
Devin Howay, Saginaw Heritage
Mitchell Gardner, Midland
Jordan Miller, Midland
Brendan Rivert, Bay City Western
Tyson Fields, Carman-Ainsworth
Mitchell Haines, Mt. Pleasant
Jordan Pearsall, Mt. Pleasant
Jacob Huber, Flint Powers
Sean Pierson, Davison
Alex Wlodarczak, Bay City Central

Dilland Mulaney, Lapeer,

Eddie Breck, Lapeer

Brandon Ivory, Lapeer

Jack Yarash, Midland Dow

Micall Powell, Flint Northwestern

Devin McClendon, Flint Northwestern

Dorin Nelson, Flint Northwestern

Antwain Nelson, Flint Northwestern

MOST VALUABLE PLAYER

Top Kamnark, Midland

COACH OF THE YEAR

Toby Schisler, Bay City Central

GIRLS’ LACROSSE

FIRST TEAM

Haylee Diment, attack, Midland

Sadie Staudacher, attack, Flint Powers

Hannah Fewig, attack, Carman- Ainsworth

Brianna Makaric, midfield, Saginaw Heritage

Taylor Jansen, midfield, Midland

Carly Dalessandro, midfield, Midland

Hannah Van Alst, midfield, Flint Powers

Casey Rappuhn, midfield, Saginaw Heritage

Cassi Adams, defense, Flint Powers

Mason Money, defense, Midland

Jillian Davis, defense, Saginaw Heritage

Ashley Neuenfeldt, goalie, Midland

SECOND TEAM

Jenna Lee, attack, Midland

Sara Tailey, attack, Carman- Ainsworth

Taylor Tovey, attack, Flint Powers

Sofia Lobo, midfield, Midland

Natalie Minzey, midfield, Carman- Ainsworth

Tessa Peabody, midfield, Flint Powers

Paige Wiersema, midfield, Saginaw Heritage

Bre Bowen, defense, Midland

Layne Heinrich, defense, Saginaw Heritage

Abby Floyd, goalie, Flint Powers

HONORABLE MENTION

Elizabeth Hynan, Carman-Ainsworth

Lauryn Green, Carman-Ainsworth

Bre’Lanee Richard Carman- Ainsworth

Alexis Farrell, Saginaw Heritage

Courtney Keyser, Midland

Samantha Maizland, Flint Powers

Natalie Nemer, Flint Powers

MOST VALUABLE PLAYER

Hannah Van Alst, Flint Powers

COACH OF THE YEAR

Hailey Crouse, Midland

BOYS’ LACROSSE

FIRST TEAM

Brett Brillhart, senior, attack, Midland

Kyle Jaggi, senior, attack, Flint Powers

Joey Billette, senior, attack, Bay City Western

Alex Farrell, junior, Mid/SP, Midland
Zac Donoghue, junior, Mid/SP, Midland
Vicente Lobo, sophomore, Mid/SP, Midland
Kelson Connors, freshman, Mid/SP, Flint Powers
Cayetano Wagner, junior, defense, Midland
Stefan Cramer, senior, defense, Flint Powers
Dominic Sutermeister, senior, defense, Davison
Chase Keilitz, junior, goalie, Midland Dow
SECOND TEAM
Donovan McLaughlin, senior, attack, Lapeer
Cam Cassaday, senior, attack, Midland
Reed Macksood, junior, attack, Flint Powers
Matt Roesner, junior, Mid/SP, Bay City Western
Harrison Jesko, junior, Mid/SP, Saginaw Heritage
Connor Hill, junior, Mid/SP, Saginaw Heritage
Sam Luzar, sophomore, Mid/SP, Midland
Kaleb Batschke, junior, defense, Bay City Western
Alex Tsiros, senior, defense, Saginaw Heritage
Parker Skarzynski, senior, defense, Flint Powers

Kaine Gerics, senior, goalie, Flint Powers
HONORABLE MENTION
Jordan Morley, Bay City Central
Jordan Miller, Bay City Central
Kyle Cnudde, Bay City Central
Tanner Schember, Bay City Western
Nich Christensen, Bay City Western
Sam Drzewicki, Bay City Western
Emilio Espinoza, Bay City Western
Austin Eaton, Davison
Landon Chomic, Davison
Jacob Byas, Davison
Bryan Gilginas, Saginaw Heritage
Neil Gollapudi, Saginaw Heritage
CJ McCain, Lapeer
Adam Schroeder, Lapeer
MOST VALUABLE PLAYER
Brett Brillhart, Midland
COACH OF THE YEAR
Steve Mariona, Bay City Central


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *